Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzechy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą orzechy. Pokaż wszystkie posty

12 stycznia 2013

Sałatka Waldorf - z selera, jabłka, orzechów i roszponki

Sałatka Waldorf - z selera, jabłka, orzechów włoskich i roszponki z majonezowo-cytrynowym sosem
Najpierw wiedziałam jakich składników chcę użyć, a potem dopiero dowiedziałam się, że wybrałam prawie identyczne do tych, z których składa się  sałatka Waldorf, musiałam ją widocznie gdzieś widzieć czy słyszeć o niej bo chyba nie mogłam przypadkiem wykreować czegoś tak podobnego. Zrobiłam ją na Wigilię jako alternatywę dla tłustszych sałatek. Mi bardzo smakowała. Sos zrobiłam osobno, żeby każdy mógł nałożyć sobie tak jak chce i żeby się to wszystko tak nieestetycznie nie pozlepiało i nie straciło chrupkości. Bardzo dobra, zdrowa i lekka przekąska. W składnikach nie musisz być precyzyjny/a, nic nie stanie się jeśli będzie więcej sałaty lub jabłek, to zależy od gustu. Można użyć innych gatunków zieleniny - sałat, rukoli, szpinaku, można też dodać sera typu lazur lub gorgonzola - mam na myśli taki trochę śmierdzący z pleśnią wewnątrz.

29 sierpnia 2012

Owsianka marchewkowa z orzechami

owsianka marchewkowa
Wiem, że owsiankę można jeść na mleku, można też jeść płatki owsiane z kefirem czy jogurtem jednak pewnego wieczoru przyszła mi do głowy myśl żeby ugotować owsiankę na soku marchewkowym i nie powiem, opłaciło się. Polecam wypróbować jeśli lubisz sok marchewkowy powinno Ci smakować.

27 lipca 2012

Owsianka ze smażonym jabłkiem i orzechami włoskimi

owsianka ze smazonym jablkiem i orzechami
Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a to mój pierwszy i równie ważny wpis. Od lat nie wyobrażam sobie wyjść z domu bez śniadania, wielokrotnie przekonałam się na własnej skórze, że bez niego nic nie zdziałam. Dostarcza ono ważnych składników dzięki którym mamy siłę na dużą część dnia a nasz mózg może pracować. Ale można zjeść ŚNIADANIE i "śniadanie" a różnica jest ogromna! To co jest nam potrzebne na początku dnia najbardziej to węglowodany, czyli cukry - proste i złożone. A owsianka to posiłek który dostarcza nam obu. Wiele razy przekonałam się również, że jajecznica (mimo, że bardzo ją lubię), i kanapki to nie to samo, odczucie głodu przychodzi po nich bardzo szybko. Dlatego wolę wstać 20min wcześniej i gotować owsiankę niż klepać 5 kanapek na później. Mogłabym pisać i pisać a to ma być tylko skromny wstęp. Jeśli masz jakieś pytanie to proszę zadaj je w komentarzu.

26 lipca 2012

Owsianka z brzoskwinią i orzechami

owsianka z brzoskwinia i orzechami
Skoro to początek może zacznijmy od śniadania. Uwielbiam owsiankę, to moje ulubione pod każdym względem śniadanie. Żeby nie zbrzydła dobrze jest coś do niej dorzucić. Na początek polecam brzoskwinie i orzechy.